« zpět sdílet

Jak být stylový ve dvaceti

Každý šatník má své mezery, ale každý musí obsahovat alespoň 95% oblečení co můžeme unosit,  to platí jak pro ženy, tak pro muže všech věkových kategorií. Když vám je 20 let, je to ten nejvhodnější čas, abyste se především zaměřili na to, co opravdu máte ve skříni s oblečením. V tomto věku začínáte mít svůj styl a také znalosti, jaké oblečení je v módě, však nebuďte vystaveni tlaku, co nosí vaši vrstevníci. Když studujete, máte obvykle nižší příjem.

 

První krok:

 

Pochopte, pokud budete chtít vyměnit všechno oblečení, bude vás to stát nějaké peníze. Nemusíte kupovat značkové oblečení, ale nezapomeňte, kvalitní produkty, zejména klasické základní  kusy, které by neměly chybět v šatníku, jako je například oblek, bundy apod., znamená to, že tyto kusy by měly sloužit pro nadcházející roky a kvalitní a dražší oblečení nebude vypadat onošeně už po chvíli, než kdybyste se rozhodli pro levnější verzi. Proto si nejlépe vytvořte rozpočet: určete kolik peněz jste schopni investovat do nového oblečení.  Můžou to být třeba menší částky, to záleží na měsíčním příjmu. Jestliže si dáte peníze stranou pouze pro tyto účely, znamená to, že byste se necítili vinně, pokud byste šli nakupovat a museli byste utrácet z peněz, které jste původně měli na něco úplně jiného.

 

Druhý krok:

 

Posoudit sami, jaké oblečení unosíte nejvíce k jakým příležitostem, jaké máte denní a týdenní rutiny. Udělejte si seznam situací, na které byste se jak oblékli. Například, pokud pracujete v právním prostředí, je nejspíše nutné, abyste se oblékali do kanceláře (formálně). Pro příležitostné víkendové pěší túry, na rande sem a tam nebo když si vyjdete v noci s dívkami ven. Když se ocitnete v těchto situacích, děláte si duševní poznámky o tom, jak ostatní lidé kolem vás chodí oblečeni a začnete získávat představu o tom, jaké oblečení je potřebné nebo i pro váš formální  život. Na základě toho můžete ohodnotit seznam, jaký typ oblečení potřebujete na každý den: sukně / halenka / podpatky k džínám do práce, příležitostné / svetr / sportovní obuv na sobotu, atd.

 

Třetí krok:

 

Zamyslete se jaký máte svůj osobní styl. Dejte pozor a mějte na mysli, co jiní lidé ve vaší věkové kategorii nosí na sobě (v metru, v kanceláři, v baru), ale určitě nejde jen o to se snažit se ostatní kopírovat. Rozhodněte se, zda se vám líbí nebo naopak nelíbí bohémské sukně, ploché kotníkové boty, nebo retro sluneční brýle. Nebojte se koupit módní položky, ale jen v případě že se vám líbí, ale jestliže si je chcete koupit jen protože je mají všichni ostatní, nedělejte to! Místo toho se snažte získat cit pro svůj vlastní styl a co se vám doopravdy líbí, ale určitě sledujte to, co se týče nové mody, to vám dodá nové nápady.

 

Čtvrtý krok:

 

Nyní, když už jste vyzbrojeni módního seznamu a když už máte svůj rozpočet, můžete jít s chutí nakupovat. Věnujte nakupování oblečení nějaký čas, když nebudete unavení a když můžete být v nákupních střediscích jak dlouho chcete, tj sobota, neděle. Ale nezapomeňte, že nakupování má být zábava! Takže pokud máte pocit, že máte špatnou náladu nebo jste frustrovaní, jednoduše netlačte na sebe. To bude tím, že ještě nemáte dost jasnou představu, co budete potřebovat nebo chtít.

 

Pátý krok:

 

Požádejte o pomoc nebo radu personálu a to zejména při nákupu podprsenky nebo džín. Oko někoho jiného může pomoci určit, zda vám to opravdu sedí, nebo že si zkrátka pouze přeje aby vám to sedělo. Přátelé jsou také dobrým pomocníkem při nakupování, ale ujistěte se, aby nebyli pouze milí, ale by vyjádřili svůj názor po pravdě.

 

Šestý krok:

 

 

Mějte na paměti, že když si koupíte více kusů, aby se vešly se zbytkem do vašeho šatníku. Můžete vytvořit outfit z několika kusů, které jste už měli a jen povyměňujte s novými kusy. Snažte se udržet rovnováhu i u neutrálních a barvách.

 

Sedmý krok:

 

Doplňky jsou vaši přátelé. Levný kus z bižuterie nebo šátek může rozjasnit nejnudnější oblečení, dává vám možnost uplatnit svůj nově nalezený smysl pro styl. Například obchody Old Navy a H&M jsou velké zdroje levné bižuterie.

 

Osmý krok:

 

Nezapomeňte na boty!

 

Devátý krok:

 

Užívejte si to a zkuste nové věci.

 

 

 

 

Tipy:

 

Nemusíte vyměnit celý šatník za jeden den. Ve skutečnosti je to pravděpodobně nemožné. Také šatník vyvíjí stále nové trendy. Nakupujte pravidelně a mějte oči otevřené i když jste třeba nevyrazili na nákup oblečení.

 

Pokud si myslíte, že nikdy nemůžete najít svou správnou velikost, zvažte zda byste neměli vyzkoušet speciální obchod. Nestyď se nakupovat v nadměrných velikostech: oblečení, které padne správně udělá mnohem víc, než maskovat svou váhu, než aby byly šaty příliš malé- ty zdůrazňují vaše míry. Také existují obchody pro vysoké ženy, drobné ženy a ženy s nadváhou: používejte a žádejte pomoc  prodejců.

 

Jsou základní kusy, které by měla každá žena mít: kalhoty nebo sukně, šaty, pár podpatků a pár plochých bot, kabát na podzim a na zimu a dobře padnoucí podprsenka, to jsou opravdu ty základní věci.

 

Pokud vidíte něco, co nutně nepotřebujete, ale naprosto vás to uchvátilo a zamilovali jste se do toho, nekupujte to hned. Pokud jste stále ještě přemýšleli o tom další tři dny, není problém a můžete se vrátit zpět a to co jste si vyhlídli koupit. Kupování oblečení, které nutně nepotřebujete jsou ošidné: někdy máte bezprostřední reakce a jsou neopodstatněné, můžete to skončit s něčím, co nikdy nebudete nosit, ale některé věci když koupíte na pro druhé a s promyšlením, můžete nosit až několik let. Pokuste si vytvořit informovaný instinkt a důvěřovat si co opravdu potřebujete.

 

Zeptejte se lidí, kteří jsou ze stejných poměrů jako jste vy a kteří na sobě nosí oblečení, co se vám líbí. Například se zeptejte vysokého člověka, kde dostal ten nádherný pár bot, černých šatů nebo kalhot a zjistěte, že značka Le Chateau má občas i kalhoty v délce 34.

 

Podprsenky jsou důležitou součástí vašeho outfitu. Ne všechny podprsenky jsou stvořeni sobě rovni. Je důležité znát své správné velikosti podprsenky. Většina dobrých obchodů se spodním prádlem nebo obchodní domy, by vám asistenti měli poradit, jaká velikost je ta správná.

 

Kosmetika je také důležitou složkou. Především  pokud pracujete v kreativním prostředí, přes den si dělejte jemný make-up a v noci si ho můžete zvýraznit. Opět platí že levné prodejny jako jsou například drogerie, vám umožní, abyste mohli experimentovat. Tímto způsobem se můžete zjistit, zda vám modré oční stíny sluší a když ne, tak si jednoduše můžete koupit jiné bez toho abyste vykrádali banku.

 

Neutrácejte své peníze jen proto, že zrovna je sleva na nějaký kus, který se vám nelíbí zcela přesvědčivě. Pokud se v tom necítíte a nevypadá to na vás dobře, nebudete to nikdy nosit a to není dobrý způsob, kupovat věci, jen proto, že jsou slevy.

 

Pokud se vám moc nechce utrácet peníze, naplánujte nákupy kolem nějakých větších událostí. Kupte si něco nového na sebe třeba na party nebo když váš šéf pořádá příští týden firemní večírek. Ujistěte se, aby to bylo něco, co můžete nosit ve svém každodenním životě a aby se to oblečení hodilo do vašeho stávajícího šatníku. Když si koupíte jeden nebo dva kusy oblečení, přesně víte, kdy a kam je budete moct nosit a to vám také šetří náklady. Navíc když dostanete od známých komplimenty, budete sebevědomější při dalších nákupech.

 

Navíc, když sledujete  "Co nenosit ", může vám to pomoci najít rovnováhu mezi barevným a neutrálním oblečení.  Také si řekněte, co jde a co absolutně nejde, to vám pomůže najít správné oblečení pro určitou příležitost a pomůže vám najít, co vám sedne na tělo. Sledujte také třeba módní přehlídky v televizi. Dělejte si poznámky, pokud je to skutečně potřeba. Mějte na paměti, pokud vidíte někoho, kdo nosí převážně černé oblečení, nemusí to být zrovna vhodné. Sledujte lidi, které se oblékají podobně jako vy. Můžete sledovat ostatní, ale věnujte pozornost tomu, co se vám opravdu líbí.

 

Jak být stylový ve dvaceti
Jak být stylový ve dvaceti
Jak být stylový ve dvaceti

Vaše diskuze k článku: Jak být stylový ve dvaceti

Přečteno: 1488x

Další články ze sekce Články a galerie
Štítky: Barvy, Boty, Šperky, Tipy a rady, Tipy a triky, Trendy, Třídění oblečení
Zdroj: www.wikihow.com

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Co si obléknout na svatbu?

Výběr šatů na svatbu může pro ženy skutečnou výzvou, i když jsou na svatbě „pouhým“…

2. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

3. Letní maxi šaty

Jeden z nejžhavějších a zároveň nejpohodlnějších trendů léta jsou právě dlouhé,…

4. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

5. 6 jídel, které vám pomůžou k hubené postavě

Dopřejte svému tělu chutná jídla, která vám pomůžou získat vaši vysněnou postavu.…

1. Co si obléknout na svatbu?

Výběr šatů na svatbu může pro ženy skutečnou výzvou, i když jsou na svatbě „pouhým“…

2. Letní maxi šaty

Jeden z nejžhavějších a zároveň nejpohodlnějších trendů léta jsou právě dlouhé,…

3. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

4. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

5. 6 jídel, které vám pomůžou k hubené postavě

Dopřejte svému tělu chutná jídla, která vám pomůžou získat vaši vysněnou postavu.…

1. 6 jídel, které vám pomůžou k hubené postavě

Dopřejte svému tělu chutná jídla, která vám pomůžou získat vaši vysněnou postavu.…

2. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

3. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

4. Už máte boty na podzim a zimu?

Už je na čase, abyste pozměnila svůj botník. Letní žabky, sandálky a gladiátorky…

5. Jak se správně obléknout?

Zde vám poradíme, jak se obléknout podle typu vaší postavy. Poznáte, jaký druh oblečení…