« zpět sdílet

Jak se správně obléknout?

Zde vám poradíme, jak se obléknout podle typu vaší postavy. Poznáte, jaký druh oblečení se hodí pro vaši postavu a čemu byste se měli naopak vyhnout.

1.Drobná postava

Máte malou, drobnou postavu? Měříte méně než 160 cm? Chcete-li se ujistit, jestli je toto váš případ, mělo by mít vaše zápěstí 13 cm nebo méně. Kromě této charakteristiky se nejspíš ještě vejdete do jednoho z typů postavy uvedených níže. Postupujte proto podle zde uvedených tvarů, nicméně, mějte na paměti, že byste se měli držet menších rozměrů (menší volány, kapsy, nášivky a další drobnosti). Pokud jde o šperky a doplňky, berte v úvahu velikost vaší postavy, nežádoucí je kontrast mezi velkými a malými šperky.

Osobnosti, které mají drobnou postavu: Halle Berry, Clair Danes, Kylie Minogue

2.Obdélník

Charakteristika postavy: Poprsí a boky jsou dobře vyvážené, pas je malý nebo žádný. Vaše tělo je zkrátka rovné, vypadáte dobře ve většině stylů. Většina modelek má tento tvar těla.

Tipy pro vás: Vaším cílem by mělo být vytvořit a zdůraznit pas a zároveň zachovat rovnováhu mezi horní a dolní polovinou těla. Pokud jste štíhlí, obecně se dá říci, že budete vypadat dobře v těsně přilehlém oblečení. Pokud přidáte tmavě zbarvený pásek, který umístíte do pasu, snadno vytvoříte souměrný vzhled. Chcete-li vytvořit více křivek, zvýrazněte rovnoměrně horní a dolní část těla. Měli byste nosit strukturovaná ramena, široké límce a věci, které vám vytvoří a zdůrazní pas. Světlé oblečení v dolní části těla vám vytvoří atraktivní vzhled přesýpacích hodin.

Vybírejte si bundy, které končí těsně pod pasem a kalhoty, které jsou rozšířené. Vyberte si styl, který klade důraz na prsa a boky. Volte různé záhyby a vrstvené oblečení a nezapomeňte na velké kapsy. Vyhněte se jakémukoliv rovnému střihu oblečení, které vám vytvoří hranatý tvar a nedá vašemu tělu žádný tvar.

Osobnosti, které mají tento typ postavy: Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Uma Therman

3.Kostka

Charakteristika postavy: Vaše postava je širší verzí tvaru obdélník. Máte široká ramena, nedefinovaný pas a linka vašich boků je podobná lince poprsí.

Tipy pro vás: Zkuste hebké nebo splývavé oblečení. Mělo by vám vyhovovat zvlnění nebo plnost v okolí dolního lemu (bez plnosti v pase). Abyste si vytvořili pas, zdůrazněte oblečením linii ramen, a to nejlépe s kulatým nebo zakřiveným okrajem, to bude přitahovat pohled nahoru a ven. Vyhněte se oblečení bez ramínek, zvlášť pokud má krátký pas. Noste dlouhé šátky. Je to snadný způsob, jak zmírnit váš vzhled „kostky“.

Osobnosti, které mají tento typ postavy: Kim Catral, Jennifer Hudson, Rachel Hunter

4.Přesýpací hodiny

Charakteristika postavy: Tento tvar těla je nejvíce lichotivý. Velikosti poprsí a boků jsou vyvážené a máte viditelný pas. Ramena mají většinou stejnou šířku jako hýždě. Máte také dobře tvarované nohy.

Tipy pro vás:Chcete-li si udržet ideální postavu, měli byste hledět na to, aby vaše horní a dolní polovina těla byla proporčně stejná. Chcete-li, noste pásky v pase, dosáhnete tak vyvážení v horní a dolní polovině těla. Bundy noste nejlépe tak, aby končily  u kyčlí. Vyhněte se všemu, co je hranaté, také tomu, co končí v dolní linii boků. Tyto věci vám skryjí pas a nebudete tak mít žádné křivky.

Osobnosti, které mají tento typ postavy: Jessica Alba, Megan Fox, Jessica Biel

5.Plné přesýpací hodiny

Charakteristika postavy: Jste podobni typu přesýpacích hodin, akorát máte větší rozměry. Máte plné poprsí, definovaný pas a kulatý zadeček.

Tipy pro vás:Prodlužte váš výstřih tím, že budete nosit hluboký výstřih ve tvaru V. Co se týče ostatního oblečení, zkuste se podívat po stylu čar s ostrými hranami a vyrovnejte tak vaše křivky. Zkuste geometrické útvary nebo zebra styl.

Osobnosti, které mají tento typ postavy: Marilyn Monroe, Salma Hayek, Jessica Simpson, Scarlett Johansson

6.Hruška:

Charakteristika postavy: Tento tvar je pro ženy nejtypičtější. Horní část těla je menší než hýždě a stehna (zde platí obecně známé označení trojúhelník). Vaše boky mají menší rozměr než stehna. Máte definovaný pas a obvykle úzká ramena a malé poprsí se zaobleným zadečkem a stehny. Váš útlý pas je vaší největší předností.

Tipy pro vás: Vaším cílem by mělo být přidat objem na horní část těla a přitom zdůraznit pas k vyrovnání dolní poloviny těla a vytvoření iluze přesýpacích hodin. Používejte výstřihy do V, široké a zaoblené výstřihy nebo límce. V oblasti ramen se pokuste zaměřit na objemné detaily. Můžete nosit nabírané rukávy, nařasené oblečení nebo detaily jako květiny, knoflíčky a velké korálky. Linie vašich prsou by si pro zvýraznění také zasloužila volánky a zajímavé kapsy. Noste oblečení, které zvýrazní váš skvělý pas. V dolní části těla používejte tmavší odstíny, abyste nezvýrazňovali širší část vaší postavy.

Osobnosti, které mají tento typ postavy: Beyonce, Jenifer Hewitt, Kristin Davies, Shakira, Rihanna.

7.Obrácený trojúhelník

Charakteristika postavy: Máte mnohem větší horní část těla než dolní, vzhled písmene V. Vaše ramena jsou velká a široká, vaše prsa mohou být malá nebo velká a pas není definován. Pozadí máte čtvercové. Vaší největší předností jsou nohy, ty máte fantastické. Tento typ postavy přibírá nejprve v horní části těla, zejména v oblasti břicha. Vaším cílem je zdůraznit dolní část těla, dát jí objem a tak vyrovnat rozdíl mezi horní a dolní polovinou.

Tipy pro vás:Noste oblečení, které má výstřih V, nebo úzký výstřih. Tyto výstřihy jsou strategické z toho důvodu, že navedou oko druhého, aby se díval spíše vertikálně, místo horizontálně. Noste u boků volány, tak se vyrovná větší horní polovina. Bundy by měly končit kolem linie boků (pokud možno noste u nich nižší kapsy). Bundy také mohou být mírně tvarované v pase. Sukně může udělat zázraky a dodat tělu rovnovážný vzhled. Zkuste nosit barvy a velké vzory v dolní polovině těla, vytvoří to dramatický efekt. Vyhněte se oblečení, které je v horní části volné nebo má volné rukávy stylu netopýří křídlo.

Osobnosti, které mají tento typ postavy: Alyssa Milano, Teri Hatcher, Demi Moore.

8.Jablko

Charakteristika postavy: Máte zakulacenou horní a střední část těla a nedefinovaný pas. Pas je největší oblastí vašeho těla. Můžete mít velké poprsí a plochý čtvercový zadeček. Máte skvěle tvarované nohy, které jsou vaší největší předností. Můžete mít krátký krk a kulatý obličej. Nejprve přibíráte na váze v horní části těla. Vaším cílem by mělo být zvýraznit bříško a nalézt rovnováhu mezi horní a dolní polovinou těla.

Tipy pro vás: Noste oblečení, které má široký kulatý výstřih. Také se zaměřte na oblečení, které zamaskuje vaše bříško. Zahalte se do šatů, které sedí na váš pas, mají hluboký výstřih, zářící sukni a dodají vám vzhled přesýpacích hodin. Oblečte se do kalhot, které jsou v oblasti pánve rozšířené. Můžete také zvolit kalhoty s velkými předními nebo zadními kapsami. Zaměříte se tak na detail, který vám vytvoří plnější zadeček a vůbec dolní polovinu těla. Zkuste plisované sukně, vyplníte tak boky a vytvoříte rovnováhu mezi horní a dolní polovinou těla. Vybírejte si bundy s hlubokým výstřihem, zvýrazňující pas a zvýrazňující spodní část. Končit by měly u kyčelní kosti. Vyhněte se těsně přiléhajícím topům, tak akorát zvýrazníte bříško. Také nenoste minisukně, docílíte tak jen toho, že bude horní polovina vašeho těla vypadat větší.

Osobnosti, které mají tento typ postavy: Catherina Zeta Jones, Jennifer Hudson, Liz Hurley

 

 

 

 

 

Drobná postava
Drobná postava
Drobná postava
 
/
 

Vaše diskuze k článku: Jak se správně obléknout?

Přečteno: 25332x

Další články ze sekce Dámská móda
Štítky: Tvary těla, Jak se správně oblékat, Obdélníkovity tvar těla, Tvar těla hruška, Tvar těla přesýpacích hodin, Tvar těla Jablko
Zdroj: www.allaboutfashion.com.au

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Motorkářská móda: chic a trendy!

Trendy začínají, vyvíjejí se, zanikají, anebo se prostě ustálí. Upnuté džíny se chytly,…

2. Jak nosit nadkolenky?

Víte, jak zpestřit svůj podzimní/zimní vzhled? V těchto chladnějších období…

3. Jak nosit zvířecí vzory?

Pro nošení zvířecích vzorů potřebujete kapku odvahy. Bohužel málo žen ví, jak je…

4. Týden módy v Miláně: Blugirl, jaro

Kdo lépe dokáže definovat roztomilý holčičí styl než Blugirl? S neuvěřitelně…

5. Týden módy v Londýně: Basso & Brooke, jaro

Připravte se na to, že budete oslněna jedinečnou kolekcí londýnského týdnu módy Basso…

1. Už máte boty na podzim a zimu?

Už je na čase, abyste pozměnila svůj botník. Letní žabky, sandálky a gladiátorky…

2. Motorkářská móda: chic a trendy!

Trendy začínají, vyvíjejí se, zanikají, anebo se prostě ustálí. Upnuté džíny se chytly,…

3. Týden módy v Miláně: Blugirl, jaro

Kdo lépe dokáže definovat roztomilý holčičí styl než Blugirl? S neuvěřitelně…

4. Jak nosit nadkolenky?

Víte, jak zpestřit svůj podzimní/zimní vzhled? V těchto chladnějších období…

5. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

1. 6 jídel, které vám pomůžou k hubené postavě

Dopřejte svému tělu chutná jídla, která vám pomůžou získat vaši vysněnou postavu.…

2. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

3. Už máte boty na podzim a zimu?

Už je na čase, abyste pozměnila svůj botník. Letní žabky, sandálky a gladiátorky…

4. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

5. Jak nosit nadkolenky?

Víte, jak zpestřit svůj podzimní/zimní vzhled? V těchto chladnějších období…