« zpět sdílet

Drahokamy – jak poznat ty pravé

« »
Hodnocení 1.44 / 9x Vaše známka (jako ve škole):
drahokam 1

Diamanty jsou nejlepším přítelem dívky, zpívala Satine v Moulin Rouge svým vášnivým obdivovatelům, když tančila chytajíce jejich nabídky plné třpytivých se kamenů všude kolem, kam jen oko dohlédne. Ano, diamanty opravdu jsou nejlepším přítelem dívky, ale jak dívka doopravdy pozná, jestli je tento diamant nebo jiný drahokam skutečný?

Pokud se dívka chce naučit rozpoznávat, zda její šperky jsou pravé nebo ne, musí se nejprve učit rozlišení, co jsou přírodní drahé kovy, drahé kameny a syntetické drahokamy.

Přírodní drahokam je kámen, který nebyl zasažen žádnou lidskou technologií. Jak název napovídá, přírodní drahokam se vyskytuje přirozeně v přírodě. Byl vybroušen klenotníky a použit v klenotnictví, ale jinak žádné další práce na něm vykonány nebyly.

Všechny přírodní drahokamy jsou opravdu drahé kameny, ale ne všechny drahé kameny jsou přírodní drahokamy. Drahý kámen může být kámen, který byl ošetřen pro zlepšení vzhledu, a proto se snadněji prodá.

Na druhou stranu syntetický drahý kámen je něco vytvořené v laboratoři, častěji než aby pocházel z drahokamových dolů. Proces, ve kterém se kámen tvoří, se přirozeně opakuje a slouží k masové produkci drahokamů. Někdy jsou syntetické drahokamy nazývané také skutečné, ale to jen proto, že mají stejné fyzické složení jako přírodní drahé kovy.

Při nákupu šperků bychom měli být opatrní, protože moderní technologie nám rozpoznávání kamenů zrovna neusnadnily. Je mnohem těžší rozeznat přírodní a syntetické drahokamy. To je důvod, proč bychom měli nakupovat pouze u renomovaných klenotníků, u někoho komu se dá stoprocentně věřit. Nebojte se požádat o informace a dokumentace o složení a původu drahokamu, a to především pokud závazně zvažujete koupi drahokamu. Toto především platí pro přírodní kameny, které jsou vzácné a často velmi drahé.

Pokud vám klenotnictví nechce nebo nemůže poskytnout dokumentaci k drahokamu, nechte peněženku v kapse a pokračujte ke spolehlivějšímu zdroji.

Pokud uvažujete o koupi přírodního drahokamu, zeptejte se sami sebe, zda chcete konkrétní kámen, nebo jestli si jen chcete určit vlastní barvu. Například pokud budete chtít přírodní rubín, můžete mít velké problémy pravý najít a když se vám to povede, můžete být zklamáni vysokou cenou. Ale pokud si to můžete dovolit, tak proč ne? Na druhou stranu pokud chcete jakýkoliv přírodní drahokam, který je červeně zbarvený, zkuste najít granát místo rubínu. Granáty nejsou tolik vzácné a mohou být úplně stejně nádherné.

Přírodní drahokam je rozhodně žádoucí a možná byste se neměli koukat na příliš mnoho pravých, ale opracovaných drahokamů a na syntetické drahokamy. Drahé opracované kameny a syntetické drahokamy mohou vypadat stejně nádherně jako ty přírodní, ale budou cenově mnohem níže. Pokud stále váháte, můžete ušetřit a koupit si jeden syntetický nebo opracovaný namísto toho přírodního. Koneckonců s technologickým rozvojem, který se dotýká i šperkařství, už se jen těžko poznává který je který.

Jen nezapomeňte, že vy budete vždy vědět, kolik jste zaplatili a jakou cenu má váš drahokam. A ten euforický pocit nadšení z přírodního drahokamu je (a to vám garantuji) k nezaplacení.

Vaše diskuze k článku: Drahokamy – jak poznat ty pravé

Přečteno: 11985x

Další články ze sekce Dámská móda
Štítky: Barevnost, Co je letos in?, Dámský kostýmek, Doplňky, Elegantní a reprezentativní oblečení, Fromální styl, Jak být královnou večera, inspirace celebritami, oživení, Oživení outfitu, Sofistikovaný vzhled, Tipy a rady, Tipy a triky
Zdroj: www.beautyden.com

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Motorkářská móda: chic a trendy!

Trendy začínají, vyvíjejí se, zanikají, anebo se prostě ustálí. Upnuté džíny se chytly,…

2. Jak nosit nadkolenky?

Víte, jak zpestřit svůj podzimní/zimní vzhled? V těchto chladnějších období…

3. Jak nosit zvířecí vzory?

Pro nošení zvířecích vzorů potřebujete kapku odvahy. Bohužel málo žen ví, jak je…

4. Týden módy v Miláně: Blugirl, jaro

Kdo lépe dokáže definovat roztomilý holčičí styl než Blugirl? S neuvěřitelně…

5. Týden módy v Londýně: Basso & Brooke, jaro

Připravte se na to, že budete oslněna jedinečnou kolekcí londýnského týdnu módy Basso…

1. Už máte boty na podzim a zimu?

Už je na čase, abyste pozměnila svůj botník. Letní žabky, sandálky a gladiátorky…

2. Motorkářská móda: chic a trendy!

Trendy začínají, vyvíjejí se, zanikají, anebo se prostě ustálí. Upnuté džíny se chytly,…

3. Týden módy v Miláně: Blugirl, jaro

Kdo lépe dokáže definovat roztomilý holčičí styl než Blugirl? S neuvěřitelně…

4. Jak nosit nadkolenky?

Víte, jak zpestřit svůj podzimní/zimní vzhled? V těchto chladnějších období…

5. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

1. 6 jídel, které vám pomůžou k hubené postavě

Dopřejte svému tělu chutná jídla, která vám pomůžou získat vaši vysněnou postavu.…

2. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

3. Už máte boty na podzim a zimu?

Už je na čase, abyste pozměnila svůj botník. Letní žabky, sandálky a gladiátorky…

4. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

5. Jak nosit nadkolenky?

Víte, jak zpestřit svůj podzimní/zimní vzhled? V těchto chladnějších období…