« zpět sdílet

Čtyřicítka na krku? Žádný strach!

Jedno pořekadlo praví, že život začíná až ve 40. Je pravda, že váš obličej už ve 40 nebude tak zářit, jako když jste byli náctiletí, a vaše tělo už nejspíš nebude tak pružné, jak bylo. Můžete narazit i na jakási pokleslá místa a hrboly, tam, kde nebývaly.

Ale navzdory tomu, že vám zub času pomalu útočí na postavu a pleť, faktem je, že žena ve 40 letech je mnohem zajímavější než ve 20. Proč? Čtyřicátnice jsou často vyrovnanější, sebejistější a někdy i moudré. Vědí, co chtějí a nebojí se za tím jít. Mají svůj styl, který si časem vypěstovaly.

Je smutné, že v dnešní době ženy neumí stárnout. Většinou se chtějí ve 30 zastavit a díky různým plastikám a krémům se jim to i může podařit, ale je to násilné a umělé. Proč? Proč si neužít svých 40, 50, 60,…? Anebo v opačném případě žena po dosažení 40 rezignuje na vše, řekne si, že lepší už to nebude a nijak se již nesnaží vypadat dobře, nevidí v tom žádný smysl. To je také chyba. Neexistuje důvod, proč by žena ve 40 nemohla vypadat dobře. Chce jen přijít jak na to.

Prvním krokem k úspěšnému přijetí sebe jako čerstvé čtyřicítky je připustit, že čas nelze vrátit a že mladí již zkrátka nebudete. Proč toho litovat? Užili jste si své a teď je čas krásně stárnout, lépe řečeno zrát jako dobré víno. Zapomeňte na plastickou chirurgii, budete vypadat směšně. A ještě k tomu si budete muset sáhnout pěkně hluboko do peněženky. To vám za to přece nestojí. Stárněte elegantně, to je ten nejlepší způsob, jak se k tomu postavit-čelem. Jistě získáte i respekt a podporu svého okolí.

Musíte si uvědomit, že to, co vám připadalo samozřejmé ve 20, již nemusí být samozřejmé teď. Vše již nefunguje tak, jak by mělo. Navíc byste si měly vytvořit svůj vlastní styl oblékání, uzpůsobený vašemu věku. Už se nemůžete oblékat tak, jak ve 20. Toto oblečení již na vás nebude vypadat tak skvěle, naopak bude zvýrazňovat vaše nedostatky a budete v něm vypadat staře.

Ve 40 byste se měli vyhnout několika věcem:

Hlavní strašák-minisukně

Jistě, že vaše nohy mohou stále vypadat skvěle. Je to naopak ještě velmi pravděpodobné, protože nohy patří mezi ty části těla, které stárnou nejpomaleji. Není však nic smutnějšího, než pohled na ženu, která i ve 40 stále nosí krátké sukně. Příliš krátké sukně působí nepatřičně a rozhodně nevzbuzují pocit elegance. Vyhněte se jim proto obloukem. To neznamená, že byste měly na sukně zapomenout, jen se vždy zamyslete nad vhodnou délkou. Také se pokuste vyhnout volnému oblečení a místo toho volte oblečení, které vylepší tvar těla.

 

Jakmile si začnete uvědomovat, co je pro váš věk vhodné a začnete se zbavovat oblečení pro dvacítky, jistě oceníte pár našich tipů, jak vypadat elegantně a stylově:

  • Zkraťte účes. Naše vlasy se, jak stárneme, stávají tenčími. Krátký účes vám dodá mladistvý vzhled.
  • Rozzařte se a noste světlejší barvy v blízkosti obličeje. Světlé myslíme jemné barvy, jako je bílá, béžová a pastelové barvy. Tyto barvy vám vnesou světlo do obličeje a rozzáří ho. Stále samozřejmě můžete nosit tmavé barvy, ale vyhněte se jim v blízkosti obličeje.
  • Začněte nosit límečky. Límečky zakryjí vrásky na krku a upozorní na vaši tvář. Svou službu vám také prokáže rolák a trička se zvednutým okrajem.
  • Pokud jste viděli Zákon přitažlivosti, film, kde hraje Pierce Brosnan a Julianne Moore, měli byste si zapamatovat slova Juliiny matky. Říká, že ramena stárnou nejpomaleji. To je pravda, ramena spolu s nohami jsou opravdu nejodolnější vůči věku. Můžete tedy nosit oblečení, které zvýrazní ramena.
  • Upozorněte na své nohy. Ne však minisukněmi, jak jsme již avizovali výše, ale hezké sukně ke kolenům a sexy boty k nim poslouží stejně dobře.

 

Život nezačíná ve 40. Již nikdy nebudete mladí, ale nezapomeňte, že ve 40 můžete mít něco jiného než mládí: postoj, styl, půvab a vyváženost. Tyto vlastnosti často chybí ženám ve 20, které jsou často ještě nejisté a nevědí pořádně, co chtějí. Se čtyřicítkou to nejlepší teprve přijde a vás čeká ještě dlouhá cesta, tak si to užijte!

Čtyřicítka na krku
Čtyřicítka na krku
Čtyřicítka na krku

Vaše diskuze k článku: Čtyřicítka na krku? Žádný strach!

Přečteno: 4647x

Další články ze sekce Dámská móda
Štítky: Zdravé stárnutí, Ne plastickým operacím, Vhodné oblečení pro zralou ženu, Jak se oblékat ve 40, Jak zvládnout 40
Zdroj: www.beautyden.com

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Letní maxi šaty

Jeden z nejžhavějších a zároveň nejpohodlnějších trendů léta jsou právě dlouhé,…

2. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

3. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

4. Co si obléknout na svatbu?

Výběr šatů na svatbu může pro ženy skutečnou výzvou, i když jsou na svatbě „pouhým“…

5. Jak nosit nadkolenky?

Víte, jak zpestřit svůj podzimní/zimní vzhled? V těchto chladnějších období…

1. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

2. Letní maxi šaty

Jeden z nejžhavějších a zároveň nejpohodlnějších trendů léta jsou právě dlouhé,…

3. Co si obléknout na svatbu?

Výběr šatů na svatbu může pro ženy skutečnou výzvou, i když jsou na svatbě „pouhým“…

4. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

5. 6 jídel, které vám pomůžou k hubené postavě

Dopřejte svému tělu chutná jídla, která vám pomůžou získat vaši vysněnou postavu.…

1. 6 jídel, které vám pomůžou k hubené postavě

Dopřejte svému tělu chutná jídla, která vám pomůžou získat vaši vysněnou postavu.…

2. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

3. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

4. Už máte boty na podzim a zimu?

Už je na čase, abyste pozměnila svůj botník. Letní žabky, sandálky a gladiátorky…

5. Jak se správně obléknout?

Zde vám poradíme, jak se obléknout podle typu vaší postavy. Poznáte, jaký druh oblečení…