« zpět sdílet

Co si obléknout do práce

Myslíte si, že oblékání do práce je nudná záležitost? V některých zaměstnáních si s oblečením nemusíte dělat starosti, protože mají všichni stejné předepsané oblečení (např. zdravotnický personál). Pokud však pracujete v kanceláři, je to jen na vás, co si vezmete. Je určité oblečení, které byste do zaměstnání nosit neměli, ale rozhodně to neznamená, že byste kvůli práci museli opustit váš styl. Zjistěte, jaké oblečení vám dodá reprezentativní a profesionální vzhled, a které je naopak „zabiják kariéry.“

Buďte profesionály, ne oběťmi módních výstřelků

Vašim cílem, jak je již uvedeno výše, by mělo být oblečení, které je profesionální, reprezentativní a hlavně vhodné a vkusné, bez ohledu na to, na jakém jste v práci postu, a na vaši profesní dráhu.

Styl, barva a vkus vašeho oblečení bude vypovídat plno věcí o vás a o tom, jak děláte svoji práci. Pokud vám záleží na kariéře, budete si nejspíše vybírat více profesionální než roztomilé a trendy oblečení.

Obecně platí, že čím více rušivé a rozptylující jsou oblečení nebo šperk, tím méně se hodí do kanceláře.

Další tipy na vhodné oblečení:

  1. V profesionální image hraje velkou roli barva. Tradiční barvy zahrnují červenou (velice agresivní barva), modrou (důvěryhodná barva), šedou (konzervativní barva) a černou (elegantní barva). Většina těchto barev bude dobře fungovat na oblečení, jako je kalhotový kostýmek, sukně a boty. Je vhodné tyto barvy kombinovat s měkčími ženskými barvami, jako je ledově modrá, fialová, růžová a bílá slonovinová. Nápadné a ostré barvy, jako je např. sytá růžová, jsou v kanceláři riskantnější, i když je pravda, že u některých tvůrčích profesí se hodí.
  2. Šperky, které přímo bijí do očí, jsou rušivé. Rozhodněte se raději pro jeden výrazný šperk, nebo více jednoduchých, než abyste museli za každou upoutat velkými a často nevkusnými šperky.
  3. Kabelky volte elegantní. Nenoste otrhané a odřené kabelky, i když je to záměr, budete pak vypadat příliš nedbale.
  4. Většina toho, co tvoří vaši osobnost elegantní a profesionálně vypadající, jsou detaily. Detaily, jsou tedy velmi důležité. A o co se konkrétně jedná? Pěstěné nehty, silonové punčochy bez tekoucích ok, upravené a čisté boty, vlasy, které nebudou vypadat mastně a neupraveně.
  5. Vhodné je všechno oblečení, které se kvalifikuje jako na míru šitý pracovní oděv. Kalhoty by měly padnout, ale měly by být bez viditelných linií a čar po skládání. Sukně, zvláště ty rovného stylu, by měla být pohodlná a neměl by být problém v ní pohodlně delší dobu sedět. Bundy by měly mít knoflíky. Halenky by rozhodně neměly mít mezery mezi knoflíkovými dírkami.
  6. Značkové oblečení je skvělé, ale příliš mnoho značek na oblečení a doplňcích může vypadat na pracovišti přeplácaně a pošetile. Malá taška od nějakého návrháře je v pořádku, značkový nepromokavý plášť vypadá směšně. Vyberte si dobře udělané kusy oblečení, které jsou bez zjevných návrhářských značek. To vám zajistí profesionální vzhled.

Oblečte se jako šéfka firmy

Nevíte, kde začít pracovat na své profesionální image? Nejste sami, většina firem totiž nemá konkrétní pokyny o tom, co mají zaměstnanci nosit do práce.

Jedno z nejlepších vodítek, jak se oblékat, je zaměřit se na to, jak se obléká vaši nadřízení, šéfové. Jen se zamyslete nad tím, co vaše šéfka nosí (pokud je to ovšem žena) a pokuste se obstarat si něco podobného do vašeho šatníku. Nosí většinou kostýmy - klasické sako a sukně, nebo kalhotové? Nosí silonové punčochy, nebo má holé nohy? Otevřené boty, nebo uzavřené lodičky?

Pokud není vaší nadřízenou žena, pokuste se napodobit to, co nosí váš nadřízený. Jak na to? Máte chodit oblečená jako muž? Ne, jen si přeneste jejich oblečení do ženských měřítek. Nosí váš nadřízený každý den obleky a kravaty? To pro vás tedy znamená nosit kalhotové kostýmy a klasické kostýmky se sukní. Snažte se zkrátka vypadat formálně, to v byznysu letí.

Některé firmy povzbuzují zaměstnance k tomu, oblékat se stejně dobře, nebo lépe než jejich zákazníci. To platí zejména pro obchodníky a další, kteří se setkávají se zákazníky mimo kancelář. Jeden způsob, jak být vždy připraven, je uchovávat si v kanceláři navíc jeden formální a elegantní oděv, pro případ neočekávaných schůzek.

Oblečení zn. „zabiják kariéry“

Na rozdíl od módního faux pas, určité oblečení může trvale zhatit vaší profesionální image.

Čeho byste se měli vyvarovat:

  • Příliš sexy oblečení - oblečení, které je například krajkové, minisukně, minišaty, průhledné oblečení, velké jehlové podpatky.
  • Oblečení, které se hodí spíše pro volný čas než do práce: džíny, šortky, trička, klobouky, tenisky.
  • Příliš nedbalé, pomačkané oblečení, oblečení s mnoha vrstvami, pytlovité oblečení.

Byznys oblečení

Formální oděv pro ženy pracující v byznysu je zakotven v kostýmcích, a to hlavně v kalhotových. Nosí se uzavřené lodičky (ne sandály, nebo jakékoliv boty s otevřenou špičkou). Oblíbené jsou halenky, konzervativní kalhoty. Vlasy by měly také vypadat konzervativně a hlavně upraveně. Očekávají se také vkusné šperky a lehký make-up (nepřehánět!).

Ženy, které chtějí vypadat méně formálně, by se měly oblékat velmi chytře a nápaditě. Mohou nosit společenské kalhoty a blůzy, elegantní pletené svetry a různé sukně a topy. Tyto kusy patří k ležérnímu, ale elegantnímu oblečení. Pouze příležitostně se připouští džínové věci, trička a sandály.

Pro volný čas a pátek večer si na firemní akce můžete vzít cokoliv neformálního. Platí tzv. pravidlo: „Noste logo společnosti, ve které pracujete a džíny.“ Pokud si nejste jistí, co si obléknout, zeptejte se vašeho nadřízeného.

Kalhotový kostým
Kalhotový kostým
Kalhotový kostým
 
/
 

Vaše diskuze k článku: Co si obléknout do práce

Přečteno: 9222x

Další články ze sekce Dámská móda
Štítky: Móda do práce, Pracovní oděv, Byznys oblečení, Konzervativné oblečení, Elegantní a reprezentativní oblečení, Móda do práce, Vhodné a vkusné oblečení
Zdroj: fashion.about.com

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

2. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

3. Letní maxi šaty

Jeden z nejžhavějších a zároveň nejpohodlnějších trendů léta jsou právě dlouhé,…

4. Co si obléknout na svatbu?

Výběr šatů na svatbu může pro ženy skutečnou výzvou, i když jsou na svatbě „pouhým“…

5. 6 jídel, které vám pomůžou k hubené postavě

Dopřejte svému tělu chutná jídla, která vám pomůžou získat vaši vysněnou postavu.…

1. Co si obléknout na svatbu?

Výběr šatů na svatbu může pro ženy skutečnou výzvou, i když jsou na svatbě „pouhým“…

2. Letní maxi šaty

Jeden z nejžhavějších a zároveň nejpohodlnějších trendů léta jsou právě dlouhé,…

3. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

4. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

5. 6 jídel, které vám pomůžou k hubené postavě

Dopřejte svému tělu chutná jídla, která vám pomůžou získat vaši vysněnou postavu.…

1. 6 jídel, které vám pomůžou k hubené postavě

Dopřejte svému tělu chutná jídla, která vám pomůžou získat vaši vysněnou postavu.…

2. Móda pro plnoštíhlé ženy

Nalezení správného oblečení pro váš typ těla není zrovna tím nejlehčím úkolem. Máme…

3. Oblečení podle tvaru těla: Jablko

Tvar těla jablko je sice jeden z nejkomplikovanějších typů, ale pokud znáte…

4. Už máte boty na podzim a zimu?

Už je na čase, abyste pozměnila svůj botník. Letní žabky, sandálky a gladiátorky…

5. Jak se správně obléknout?

Zde vám poradíme, jak se obléknout podle typu vaší postavy. Poznáte, jaký druh oblečení…